Domů » Ako si vyzdobiť balkón alebo terasu? Vyrobte svietniky!

Ako si vyzdobiť balkón alebo terasu? Vyrobte svietniky!

by Katka
0 comment

Letný čas, ktorý majú deti spojený s prázdninami a dospelí zase s dovolenkami, je ako stvorený na kreatívne tvorenie. A keď sa to spoja a dospelí pre tvorivé popoludnie zlanária aj deti, výsledkom bude nielen neopakovateľné, vlastnoručne vyrobené dielo, ale aj hodnotne strávený spoločný čas. Čo treba si spolu s deťmi vyrobiť pôsobivú letnú dekoráciu? Svietniky s motýlikmi originálne vyzdobia váš balkón, terasu či záhradu. Je to jednoduché a výsledný efekt je prekvapivo krásny.

Leto je v plnom prúde a slnko nám už dalo pocítiť silu svojich slnečných lúčov. Toto obdobie máme spojené s dlhými dňami, slnečným počasím, výletmi do prírody a prechádzkami v letnej krajine – ak tej neodmysliteľne patrí aj rozkvitnutá lúka s motýľmi vznášajúcimi sa nízko nad jej kvetmi. Zhmotniť si ladné trepotanie motýľov nad lúkou môžete aj vyrobením vlastného dekoratívneho svietnika. Budete potrebovať len pár vecí, niečo z toho doma alebo na chalupe určite máte, niečo z toho jednoducho a za pár korún zaobstaráte na e-shope s výtvarnými a kreatívnymi potrebami Idea Creative. E-shop funguje aj ako platforma s množstvom inšpirácie a návodov na ďalšie tvorenie.

Čo budete potrebovať?
Na výrobu svietnikov s motýlikmi budete potrebovať obyčajné a okrasné nožnice, bielu štvrtku, silný tmavý čaj, prírodný papier, hubku, raznicu motýľa, viazací drôt, špagát, pohár, sviečku a štiepacie kliešte. „Bielu štvrtku natrite mokrým čajovým vreckom na vytvorenie zašlého vintage vzhľadu. Zo štvrtky odstrihnite pruh na pohárik a okraje zastrihnite okrasnými nožnicami, ktoré strihajú papier napríklad vlnkovane. Pruh pevne oviňte dookola pohára a na niekoľkých miestach priebežne prilepujte. Deťom zatiaľ dajte za úlohu vytvoriť s pomocou raznice motýliky z prírodného papiera. Výhodou raznice je, že motýliky budú rovnakí a pravidelní,“ hovorí Lenka Pachmanová, majiteľka kreatívnej platformy a kamenných obchodov s výtvarnými potrebami Idea Creative. Nájdete ich v Plzni, Beroune a Kladne.

Motýliky prilepte na rôzne miesta pruhu na poháriku. „Prilepujte ich vždy iba na stredu a krídla ľahko ohnite, aby motýliky pôsobili plasticky, ako so zdvihnutými krídlami. Okolo hrdla pohára ďalej omotajte viazací drôt a nad pohárom z neho vytvorte oblúk. Jedného či dva motýle prilepte k povrázku a dostatočne vysoko priviažte k drôtenému oblúku. Na rôzne miesta oblúka prilepte ďalšie motýliky tak, aby od sviečky nechytili. A to je všetko, jednoduchá motýlia svetelná ilúzia je hotová,“ pokračuje Lenka Pachmanová a dodáva: „Byť kreatívni nás baví. Radi inšpirujeme svojich zákazníkov a pravidelne dopĺňame rubriku Návody, Inšpirácie o nové príspevky. Už dva roky spolupracujeme s časopisom Chvíľka pre Teba a prispievame do rubriky Domov, ktorý nalistujete takmer vždy na strane päťdesiat. Návody sú tiež uložené na našom webe,“ hovorí Lenka Pachmanová, majiteľka kreatívnej platformy a kamenných obchodov s výtvarnými a kreatívnymi potrebami Idea Creative.

You may also like

logo-white

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by Penci Design