Domů » Nočný stolík nie je zbytočnosť. Aj malý kus nábytku prežiari vašu spálňu

Nočný stolík nie je zbytočnosť. Aj malý kus nábytku prežiari vašu spálňu

by Katka
0 comment

Spálňa je miesto, v ktorom náš deň začína aj končí. Nielen preto je dôležité, aby sme sa v nej cítili príjemne. Tú pravú atmosféru vytvárajú maličkosti, ako sú rôzne dekoratívne prvky, ale aj vhodne zvolený nábytok. Aj malý bytový doplnok ako nočný stolík totiž dokáže urobiť s priestorom divy.

Dominantou spálne je bezpochyby posteľ. K nej však neodmysliteľne patria aj nočné stolíky, ktoré v sebe snúbia niekoľko výhod. Základná funkcia stolíka je predovšetkým praktická. Slúži ako plocha napríklad na umiestnenie lampičky. Ak vás prepadá počas noci smäd, oceníte voľný odkladací priestor, na ktorý si môžete položiť pohár s vodou alebo hrnček s obľúbeným čajom. Podľa čoho sa riadiť pri výbere vhodného nočného stolíka do svojej spálne?

Zamyslite sa nad dizajnom aj materiálom
Nočný stolík voľte s prihliadnutím na to, čo od neho očakávate. Chcete, aby plnil predovšetkým svoju základnú funkciu, alebo túžite po designerskom kúsku, za ktorý si radi priplatíte? Zamerajte sa taktiež na povrch nábytku. Mal by sa dať jednoducho udržiavať, aby vám nakoniec nebol skôr príťažou. Sklo síce vyzerá honosne, jeho údržba je však prácna. Ak upratovanie nie je práve váš koníček, zvážte kúpu praktickejšieho materiálu. Nočné stolíky objednávajte na Expedo.cz a Expedo.sk. Dopravu máte zadarmo.

Podčiarknite krásu dreva vhodnou farbou
Nezabúdajte ani na to, že nočný stolík je doplnkom k vašej posteli. Pokiaľ máte lôžko napríklad z masívu, zvoľte stolík z materiálu, ktorý k nemu bude ladiť. Krása dreva vynikne najlepšie v kombinácii so svetlejšími farbami. Chybu neurobíte, keď prírodné drevo doplníte bielou farbou. Šedá zase pekne ladí napríklad s dubom.

Pri výbere nezabudnite na posteľ
Pred výberom stolíka premerajte svoju posteľ. Nočný stolík by mal byť maximálne o 6 centimetrov nižšie, než sa nachádza váš matrac, inak stráca svoj význam. Zaujímajte sa však aj o jeho hĺbku. Šírka stolíka by vám nemala prekážať pri vstávaní z postele. Túžite po úložnom priestore? Na trhu existuje nepreberné množstvo stolíkov s uzatvárateľnými skrinkami. Siahnuť môžete aj po tých uzamykateľných, ak si chcete do šuplíka schovať napríklad šperky. V spálni trávime až tretinu života, harmonické prostredie tejto miestnosti sa vám vráti v podobe pokojného spánku.

You may also like

logo-white

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by Penci Design