Domů » Vďaka tomuto „ľadovému“ triku už nikdy nebudete musieť žehliť

Vďaka tomuto „ľadovému“ triku už nikdy nebudete musieť žehliť

by Katka
0 comment

Keď túto „kúzelnú“ vec vložíte do sušičky, vaše oblečenie z nej vyjde ako práve vyžehlené. Neveríte? Vyskúšajte to a budete sa diviť.

Už žiadne žehlenie
Prať, sušiť, žehliť – proces, než sa vráti naše obľúbené oblečenie späť do skrine, je vskutku zdĺhavý a úmorný. Máme pre vás trik, vďaka ktorému sa aspoň jeden z vyššie uvedených bodov zmaže raz a navždy.

Vložte kocky ľadu do sušičky
Sušte oblečenie ako obvykle, kým nie je úplne suché. Potom pridajte do sušičky tri až päť kociek ľadu a bielizeň znova na niekoľko minút sušte pri vysokej teplote. Topiaci sa ľad sa stáva horúcou vodnou parou, ktorá vyhladzuje látky. To má rovnaký účinok ako parné žehlenie. Keď bielizeň vytiahnete zo sušičky a opatrne ju zavesíte na sušiak, bude ako vyžehlená a vás to nebude stáť žiadnu prácu.

 1. Iba pozitívne
  Tiež máte v skrini džínsy, do ktorých už roky plánujete schudnúť, a neznášate ich za to, ako vám zakaždým pripomenúť, že sa to nepodarilo? Nevadí, vyhoďte ich! Podľa expertky na upratovanie Marie Kondo si doma ponechajte veci, ktoré vo vás vyvolávajú šťastné pocity. Doma tak zostane iba to, čo vám robí radosť a na negatívnu energiu nebude priestor.
 2. Všetko k sebe
  Možno vám naskakuje husia koža a hovoríte si, že to nie je možné. Je. Marie Kondo tvrdí, že nie je dobré upratovať po miestnostiach, ako je väčšina z nás zvyknutá, ale zhromaždiť rovnaké veci, ktoré máme po celom byte na jednu hromadu. Teda knihy ku knihám, kabelky na druhú hromadu a budete prekvapené, koľko množstva vlastníte. Často sa stáva, že máme v domácnostiach tak trochu „všetko všade“. Potom, čo uvidíte na vlastné oči hromady vecí, budete zaručene prekvapená.
 3. Nostalgia sem nepatrí
  Všetci máme v pivnici alebo hlboko v skrini schovanú škatuľu, v ktorej máme veci „na pamiatku“ od ľudí, ktorí už tu nie sú. Nenechávajte veci bez použitia a vystavte ich na povrch. Pokiaľ vám nebudú robiť radosť alebo nebudú užitočné, poďakujte za ne, odfoťte si ich na pamiatku a zbavte sa ich. Podľa Márie si máme milované osoby pripomínať jedlom, ktoré mal dotyčný rád, filmom, piesňou, ale nie predmetom.
 4. Štosy papierov k ničomu
  Schovávame po šuplíkoch zmluvy, faktúry a letáčiky, ktoré ani nepotrebujeme. Prejdite dokumenty a zistíme, že väčšinu môžete vyhodiť. Dôležité zmluvy nájdeme v internet bankách, môžeme si dokumenty oskenovať a uložiť v počítači. Veci, ktoré treba vyriešiť si dajte na miesto, kde budú stále na očiach, aby ste nezabudli.
 5. Veci skladujte podľa veľkosti
  Nakúpte priehľadné boxy a ukladajte veci podľa veľkosti. Teda veľké k veľkému, malé k malému. Budete tak mať lepší prehľad o tom, čo je kde uložené.
 6. Skladať oblečenie za seba
  Komíny z tričiek, z nohavíc, z oblečenia „na doma“, to bolo detstvo každého z nás. Marie Kono radí, že je lepšie skladať oblečenie špeciálnym spôsobom za seba, nie na seba. Do skrine sa toho viac zmestí a budete mať väčší prehľad o zložení vášho šatníka.
 7. V kuchyni majte veci, ktoré používať
  Ak máte na linke sendvičovač a používate ho raz za týždeň, upracte ho. Veci, ktoré používate si dajte na miesto, kam na ne dobre dosiahnete a budete ich mať hneď po ruke. Naopak spotrebiče a náčinie, ktoré nepoužívate, môžete upratať, predať alebo niekomu venovať.
 8. Každá vec má svoje miesto
  Pokiaľ budete mať všetko roztriedené a bude mať každá všetko svoje určené miesto, bude pre vás jednoduchšia po použití vec vrátiť a zamedzíte tak tvoreniu nového neporiadku. Upratovanie nastoľuje rovnováhu. V hlave aj domácnosti.

You may also like

logo-white

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by Penci Design