Domů » Ku kvalitnému spánku vám pomôže svetová strana. Spíte s hlavou na sever? To sa nevyspíte nikdy

Ku kvalitnému spánku vám pomôže svetová strana. Spíte s hlavou na sever? To sa nevyspíte nikdy

by Katka
0 comment

Spánok je jednou z najdôležitejších súčastí ľudského života, pretože vám noc čo noc dodáva energiu, ktorú ďalší deň využijete. Je dôležité zaistiť si kvalitný hlboký spánok. Jedine tak sa ráno prebudíte odpočinutie. Ako na to?

Hlboký spánok je veľmi dôležitý. Prečo? Denne musíte zvládnuť veľa vecí, aktivít a večer už „meliete z posledného“? Keď sa dobre nevyspíte dlhodobo môže to mať vplyv na pozornosť, pamäť, celkové oslabenie obranyschopnosti alebo choroby srdca. Kvalitný spánok zaistí ten správny odpočinok telu aj mozgu. Ak máte problémy dobre sa vyspať môže na to mať vplyv množstvo faktorov. A vy to môžete ovplyvniť niekoľkými vecami. Od správnej postele, cez optimálnu teplotu, polohu spánku až k tomu, kam smeruje pri spánku vaša hlava.

Akým smerom spať?
Odporúča sa spať čelom k stene, respektíve umiestniť posteľ k stene. Prečo? Je to o pocite opory a bezpečia, ktorý tak získavate. Z voľne stojacej postele môžete mať nepríjemný pocit, cítiť neistotu, že treba spadnete. Aj preto sa môžete niekoľkokrát za noc budiť Je vaša hlava otočená smerom na juh alebo sever? Podľa rôznych starodávnych tradícií, povier a učení je najlepším variantom hlava smerujúca na juh. Na prvý pohľad teória, ktorá je však podporovaná rôznymi odborníkmi. Nohy na sever, hlava na juh, spíte tak? A prečo takto spať?

Problémy s tlakom a srdcom
Krajina i ľudské telo majú svoje vlastné magnetické polia. Na Zemi sa sústredí na sever a juh. Ak spíte s hlavou smerujúcou na sever telo interferuje s magnetickým poľom Zeme. Môže tak nepríjemne kolísať krvný tlak alebo sa dokonca objavovať srdcové problémy. Tie sa môžu ešte viac prehĺbiť, ak sa liečite so srdcom. Potom môžete byť vystavení vyššiemu riziku mŕtvice alebo riziku krvácania. Niekedy vás po prebudení môže bolieť hlava, častejšie sa prebúdzate a podobne.

Budete nevyspalí
Čínske učenie feng-šuej naznačuje, že ak smerujú vaše nohy na sever, prúdi okolo vás príliš veľa energie, ktorá vám prirodzene nedá spať. To môže znamenať, že sa v noci budíte, nemôžete zaspať, budíte sa rozlámaní a celkovo nevyspalí. Z dlhodobého hľadiska je nedostatok spánku problémom, ktorý má vplyv na psychickú pohodu aj zdravie. Umiestnite čelo postele na sever až západ čím zaistíte ničím nerušený spánok.

Akú farbu má vaša spálňa?
Nielen hlava smerujúca k severu, ale napríklad vyvetraná miestnosť alebo správny výber farieb vie ovplyvniť odpočinok. Vhodné farby sú tlmenejšie a jemné farby ako odtiene šedej, béžovej, svetlo hnedej, modrej, ľahko žltej, broskyňovej alebo zelenej. Naopak sa nehodia farby ako sýta oranžová, ružová, červená. Voľte radšej jemnejšie a menej krikľavé tóny.

You may also like

logo-white

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by Penci Design