Domů » Jedna prechádzka denne: Koľko minút potrebujete ujsť aby ste schudli, nebolel vás chrbát a kĺby? Stačí málo

Jedna prechádzka denne: Koľko minút potrebujete ujsť aby ste schudli, nebolel vás chrbát a kĺby? Stačí málo

by Katka
0 comment

Chôdza je telu najprirodzenejší pohyb a aj keď dnes a denne chodíte do práce, z práce, do obchodu, pre deti na krúžky a na rôzne pochôdzky, nie vždy to je účinné na chudnutie. Je možné to zmeniť?

Ak máte sedavé zamestnanie je dôležité vyvážiť to zdravým a dostatočným pohybom. Nemusíte drieť hodiny v posilňovni, chodiť behať aj keď vás to nebaví. Môžete začať pozvoľna a to napríklad pravidelnými prechádzkami. Aj 15 minút môže pomôcť. Chôdza môže byť veľmi zábavné cvičenie, kde pracujete s vlastnou váhou, nemusíte sa nič nové učiť a nepotrebujete nič špeciálne. Stačí sa len obuť a ísť. Ako môže každý deň pätnásť minút chôdze pôsobiť na ľudské telo?

Naštartujete aktívny život
Ak zaradíte každý deň pohyb bude to na prospech celému telu. Chôdza je niečo, čo vám môže dodať prvú odvahu k tomu začať byť aktívnejší. Pokiaľ vám cvičenie nič nehovorilo, ale napriek tomu chcete s niečím začať, chôdza je dobrý odrazový mostík. Pomôže rozprúdiť tlak, posilní imunitu a navyše môže pomôcť v boji s kilogramami navyše.

Zlepšuje sa kondícia
Možno vám prvých pätnásť minút rýchlejšej chôdze dá zabrať, ale pokiaľ nepoľavíte, na vašej kondícii sa to podpíše. Po týždni a viac už zvládnete svoju štvrťhodinku bez väčších problémov a môžete pridať aj nejaké tie minúty naviac alebo zaradiť inú pohybovú aktivitu. Ako rýchlo chodiť? Ideálne na pesničku Staying Alive od Bee Gees alebo podobne rytmickú.

Kĺby toľko nebolí
Bolesť kĺbov už skoro nevnímate, pretože sa objavuje pravidelne? V takej chvíli je pohyb to posledné, na čo myslíte. Niekoľko výskumov však opisuje, že práve chôdza môže pomôcť znižovať bolesti, ktoré súvisia s artritídou. Pri nej sa v tele posilňujú svaly aj kĺby.

Uľavuje a predchádza od bolesti chrbta
Bolesti chrbta môžu byť nepríjemné a zväzujúce. Chôdza to môže pomôcť zmierniť. Bedrová oblasť chrbta je v permanencii a chôdza môže pomôcť bolesť úplne odstrániť. Pri nej totiž aktivujete celé telo. Každý jeden krok vie chrbticu a bedrovú oblasť pretiahnuť, aktivujú sa sedacie svaly a posilňujú sa.

Zlepšuje sa nálada
Stres a nervozita? Stačí vám svižná prechádzka a všetko je preč. Tak ľahko to bohužiaľ asi fungovať nebude, ale prechádzka na čerstvom vzduchu vie pomôcť. Znižujú sa stresové faktory, prevetráte si hlavu, oddýchnete od práce či starostí. Ste len vy a vaša hlava. Môžete teda v pokoji premýšľať alebo len vypnúť a užívať si chvíľu, keď nič nemusíte riešiť.

Lepšie sa vyspíte
Ranná prechádzka vám pomôže naštartovať telo aj myseľ. Ale čo večer? Nedarí sa vám zaspať, prevaľujete sa zo strany na stranu? Možno nie ste dostatočne unavení alebo je telo ešte pripravené na ďalší program. Keď sa pôjdete prejsť neskoro popoludní alebo na večer, môže to to pomôcť vybiť energiu a telo unaviť. Spánok sa vám tak nemusí vyhýbať a lepšie sa vyspíte.

You may also like

logo-white

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by Penci Design